Autor:
Karl Markus Antson

Konverentsil räägitakse tervemast linnaelust ja -ruumist

18. oktoobril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse linnaruumikonverents „Meil aiaäärne tänavas“, et rääkida sellest, mida linn meile tähendab ja kuidas mõtestada linnas tegutsevate liikide linnaruumikogemust.   

Tänav sümboliseerib liikumist, kuid ühtlasi ka seda, mis püsib paigal ja jääb liiklusest kõrvale – avalikke ja peidetud elupaiku, kohatunnet, linnaelu hüvesid ja konnasilmi. Mõned tänavad ühendavad ja seovad kokku, mõned lahutavad. Tänaval tõmbame füüsiliste piirete kõrvale ka isiklikke piire – mida tohib, mis on sünnis. Seetõttu tuleb teadlikult vaadelda, et leida üles piiripealsed ruumid, kus saavad kokku reeglite järgijad ja eirajad, naabrid looma- ja taimeriigist, kuival maal ja vees tegutsejate seast. Linnast leiab nii korra kindla loogika kui ka seletamatuste rägastiku, mis kutsub endaga mängima. Ootame teid tänavateaduslikule* mõttevahetusele, milles mängime mõttega tervemast ja mitmekesisemast linnaelust ja -ruumist. 

Konverents on avatud kõigile kuulajatele, kes leiavad, et linnast on hea rääkida teadusdistsipliinide piire ületades. Konverents toimub inglise ja eesti keeles, eesti-inglise tõlge on soovijatele. On suulised ettekanded ja doktorantide stendiettekanded mitmest teadusvaldkonnast. Konverentsi avakõneleja on mängulise linnaruumi ja ohtliku mängu eestkõneleja Rusty Keeler Ameerika Ühendriikidest. 

*Tänavateadus on just selle konverentsi tarbeks leiutatud teadus sellest, mida linn meile tähendab ja kuidas mõtestada linnas tegutsevate liikide linnaruumi kogemust. 

Konverentsi kava on koostamisel, üritusele registreerimine algab augustis. 

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle

Narva kolledž

Tartu Ülikool pakub Ida-Virumaal tasuta täienduskoolitusi nii eesti kui ka vene keeles