6.–31. jaanuarini toimub Tartu Ülikoolis esimest korda digikoristuskuu. Ülikool kutsub iga nädal pühendama vähemalt 30 minutit oma digiprügist vabanemisele, et teha korda oma isiklik või üksuse digiruum.
Tartu Ülikooli teadur Ivar Zekker juhib Chemicumis rahvusvahelist koostööprojekti, mille eesmärk on arendada Nairobi Ruiru veepuhastusjaama jaoks süsteem, mis vähendaks kasvuhoonegaaside heitkoguseid.
Tartu Ülikooli teadlased osalevad suurprojektis, mille eesmärk on eeloleva 9 aasta jooksul parandada Lääne-Eesti vesikonna seisundit ja toetada süsteemset muutust piirkonna veemajanduskava elluviimisel.
Tartu Ülikooli professor Gunnar Nurga töögrupp on loonud täiskeraamilise elektroodi, millel põhineb H2Electro kõrgetemperatuuriline elektrolüüsitehnoloogia, mis vähendab elektritarbimist umbes 25%
3. veebruaril külastavad Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlevad kl 11.00–12.00 ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu Ukrainas ja Euroopas.
20. jaanuaril toimuva Barlova teadusõhtu külaline on Tartu Ülikooli funktsionaalse genoomika teadur Erik Abner, kellega arutleme Eesti teekonnast isikupõhise meditsiini suunanäitajaks.
Ida-Virumaa ja kogu Eesti elu juhtimises on vaja korraga kahte käiku sees hoida: nii lühiajalist planeerimist ühes paindliku probleemilahendusega kui ka pikka pilku.
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuulunud Tartu Maailmaülikooli üritustesarja raames korraldati 47 teadlasi ja kogukondi ühendavat kohtumist, millest sai osa 17 966 inimest. Koos otsiti kohalike näidete eeskujul lahendusi üleilmsetele probleemidele ja vastupidi. Kogukonnad jätkavad maailmaülikooli teemade käsitlemist ja ürituste korraldamist ka edaspidi.
Kestliku arengu keskuse vestlusõhtul arutleti selle üle, kui edukalt on kestliku arengu põhimõtted lõimitud Eesti kooliharidusse ning kuidas toetab see noorte keskkonnateadlikku käitumist.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Kunstil on väljavaade avaldada kliimakriisi käsitlemisel ühiskonnas tuntavat mõju, kuna suudab mitmekesisel moel publikut kõnetada ja kaasa mõtlema kutsuda.