See õppeaasta algas lasteaedades eestikeelsele õppele ülemineku tähe all – alates 1. septembrist
2024 on ju kõigi Eesti lasteaedade õppekeel eesti keel! Et eesootavaks ülesandeks häälestuda,
kogunesid Ida-Virumaa lasteaednikud 27. augustil Narvas seminarile „Keeleliselt rikas
õpikeskkond – mõtleme ja tegutseme lapsest lähtuvalt“. Koos õpiti ja arutleti Tallinna
Tähekese lasteaia eesti keele kui teise keele õpetaja Lea Maibergi ja Kohtla-Järve lasteaia
Kirju-Mirju metoodikakeskuse koordinaatori Malle Trummari juhendamisel.
18. oktoobril otsitakse Tartu Ülikooli kaheksandal vesinikupäeval võimalusi vesinikutehnoloogia investeeringute ja rakenduste kiirendamiseks. Üritust saab jälgida Zoomis.
20.–21. novembril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus teadus- ja muude valdkondade ülese teadustöö lühikoolitus. Noorteadlastele mõeldud koolitust annab Jonas Torrens Utrechti Ülikoolist.
4. oktoobril kohtusid Tartu Ülikooli Narva kolledžis ettevõtjad, teadlased ja maakonna noored, et arutleda teaduskoostöövõimaluste ja innovatsiooni üle.
Võistluse parimate välkloengute keskmes olid innovatsioon meditsiiniteadustes, iidne hambakivi, Eesti vaimulike usuvoolud ja kuuemõõtmelised kujutised.
Miks laguneb õun looduses ära, aga plastikkott jääb paarisajaks aastaks tuultele keerutada? Vastab Tartu Ülikooli bioorgaanilise keemia kaasprofessor Darja Lavõgina.
Brüsselis avatud näitusel tutvustatakse Eesti teadlasi, kes on pälvinud Euroopa Teadusnõukogu grandi. Näitusel saab lugeda ka Tartu Ülikooli üheteistkümne silmapaistva teadlase ERC projektist.
Kestliku arengu keskuse 3. oktoobri aruteluõhtul on seekord jutuks kestliku arengu põhimõtete lõimimine Eesti kooliharidusse ja kuidas see toetab noorte keskkonnateadlikku käitumist.
Tartu Ülikooli keemia instituudi taskuhäälingu „Tuleviku energeetika – energeetika tulevik“ 8. osa. Külas oli füüsikalise keemia professor ja akadeemik Enn Lust.
Teadlased, haridustöötajad ja lapsevanemad saatsid presidendile, peaministrile, haridus- ja teadusministrile ning terviseministrile avaliku kirja, milles palutakse riigil töötada välja selged reeglid nutiseadmete kasutamiseks koolikeskkonnas.
Tartu Ülikooli kolloid- ja keskkonnakeemia õppetooli teadur doktor Ivar Zekker käis Kukuraadio saates “Ilmaparandaja” ja rääkis ravimijääkide reostusest Läänemeres ja selle mõjust keskkonnale.
17.–18. septembril külastas Eestit ja Tartu Ülikooli Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa piirkonna direktor dr Hans Kluge. Kolmapäeval kohtus ta Biomeedikumis Tartu Ülikooli rektori professor Toomas Asseri ja meditsiiniteaduste valdkonna esindajatega, et arutada, kuidas võiks Tartu Ülikoolist saada WHO esimene koostöökeskus Eestis.