Kestlikkuse uudised

Otsi uudist

Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Märt-Matis Lille kirjutatud ja Margus Kasterpalu lavastatud mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“ etendub ainult kolmel õhtul. Täna, 13. juunil toimub Tartus lodjakojas esietendus ja reedel, 14. juunil mängitakse lavastust veel kaks korda. 90-minutilises lavateoses põimuvad loodus- ja inimhääled tänapäevase muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega.
  • #kultuur
  • uudis
Forte ja Eesti ülikoolide uue rubriigi „Tunne teadlast“ selles osas tutvustab end Tartu Ülikooli robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe, kes on pühendunud inimeste ja robootika koostöö arendamisele.
  • #tudengile
  • #instituudist
  • #kooliõpilasele
  • #koostöö
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • meist mujal
Tartu Ülikool alustas õiglase ülemineku fondi toel Ida-Virumaal tasuta koolituste pakkumist.
  • #täiendusõpe
  • pressiteade
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu avas 11. juunil portaali MinuGeenivaramu, mille kaudu saavad doonorid personaalset teavet haiguste geneetilise eelsoodumuse, ravimite sobivuse ja enda päritolu kohta.
  • pressiteade
11.–14. juunil toimub Tartus rahvusvaheline konverents ja doktorikool Mobile Tartu 2024, kus tuleb jutuks, kuidas kasutada igapäevase liikumise käigus kogunevaid suurandmeid parimal moel nii ühise ruumi ja liikumissüsteemi planeerimiseks kui ka kriisiolukordade lahendamiseks.
  • uudis
Äsja ilmunud uuring näitab, et kuumalainete esinemine on viimase 30 aasta jooksul Balti riikides, eelkõige Eestis, järsult kasvanud. Probleemid suvise kuumusega on pikas vaates ainult süvenemas.
  • meist mujal
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • uudis
Peagi avatakse laiemale kasutajaskonnale maailma esimene geenidoonorite portaal, mis annab isikustatud teavet tervisega seotud geeniriskide, eri ravimite lagundamise, päritolu ja palju muu kohta.
  • meist mujal
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
Tartu Ülikooli loomaökoloogide loodud merelindude elu käsitlev lauamäng Kajakasaar“ annab aimu teadlaste värskeimatest uurimistulemustest ning aitab koguda raha merelindude edasiseks uurimiseks.
  • uudis
18. oktoobril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse linnaruumikonverents “Meil aiaäärne tänavas”.
  • uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
  • #tunnustamine
  • #ülikoolist
  • uudis
Kui teaduspoodi pidada püsirahastusega ja teadlaste tööaja sees, võiks selles abi olla ka Eesti kodanikuühendustele, ütlevad kodanikuteaduse spetsialistid.
  • #avatud teadus
  • meist mujal
Tartu Ülikooli teadlaste ja Senckenbergi instituudi koostöös valminud uuringust selgub, et meretuulepargi algusaastail on park soodne paik elustikule.
  • meist mujal
Laste kehalise aktiivsuse suurendamiseks peaksid tihedat koostööd tegema nii kool, kodu kui ka spordiklubid, leiti 18. mail Tartu [eel]arvamusfestivali arutelul.
  • uudis
15. mail kohtusid Tartu Ülikooli ja Tartu linna esindajad, et arutada 2023. aasta sügisel ülikoolis tehtud liikuvusuuringu tulemusi ning uuringumeeskonna koostöösoovitusi ülikoolile ja linnale.
  • #koostöö
  • #ülikoolist
  • uudis
Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival suunab inimest märkama elurikkust enda ümber. Festival toimub 5.–15. juunini üle Eesti.
  • #kultuur
  • uudis
Ehkki Eestis on usaldus teadlaste vastu suur, osalevad mehed uuringutes vähem kui naised. Teema üle arutlesid Tartu [eel]arvamusfestivalil TÜ teadlased.