Autor:
Andres Tennus

Ragne Kõuts-Klemm hakkab esindama Eestit meediavabadusele keskenduvas UNESCO programmis

16. novembril Pariisis kogunenud UNESCO peakonverentsil valiti Eesti arengumaade vaba, iseseisvat ja pluralistlikku meediat toetava programmi nõukogusse. Meie riiki asub nõukogus eksperdina esindama Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi juhataja ja ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemm.

„Vaba ja autonoomse meedia olukord maailmas muutub iga aastaga üha keerulisemaks. Sellepärast on väga oluline, et pööraksime meediavabaduse säilimisele tähelepanu globaalselt, eri riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide ühise jõupingutusena. Mul on hea meel, et Eesti, kes on eeskujuks oma läbipaistvuse ja vabaduste tagamisega, saab olla selles üks eestvedajatest,“ rääkis Kõuts-Klemm.

Ühiskonnateaduste instituudi juhataja hakkab osalema otsustusprotsessides, mille käigus kaalutakse mõne riigi meediavabadust toetava tegevuse rahastamist. Samuti aitab Kõuts-Klemm kujundada UNESCO seisukohti ja sõnavõtte meediavabaduse küsimustes.

UNESCO töö meedia vallas on Eesti jaoks oluline, sest selle käigus tegeletakse sõnavabadusega, informatsiooni kättesaadavusega, vihakõnega, ajakirjandusvabaduse ja ajakirjanike turvalisusega, samuti innovatsiooni, digiteemade ning meedia- ja infokirjaoskusega. Programmil on oma fond, kust on rahastatud ligi 2100 projekti üle maailma. Praeguses sõjaolukorras on mitmel moel toetatud ka Ukraina meediat.

Samuti toimusid eile õhtul peakonverentsil valimised, kus Venemaa hääletati UNESCO täitevkogust välja. Venemaa kandideeris teises valimisgrupis, mille neljale vabale kohale valiti Serbia, Albaania, Slovakkia ja Tšehhi.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Mustvalge foto üksikust mehest, istumas trepil, pea maas

Ruth Rebecca Tietjen peab ettekande eksistentsiaalsest, sotsiaalsest ja poliitilisest üksindusest

Tartu Ülikooli Narva kolledž

JÄRELVAATA: Õiglase Ülemineku Foorumil visandatakse Ida-Virumaa tulevikku

Visuaal: CAMS Euroopa igapäevane koondprognoos reguleeritud õhusaasteainete kohta

Tartu Ülikool ja riiklikud keskkonnaasutused ühendavad jõud, et tuua atmosfääriseire andmed avalikkusele lähemale