Autor:
Pexels.com

Ilmunud on sügisene kestlikkuse infokiri

Sügisese kestlikkuse infokirja teemasid ühendavad koostöö ja selle soodustamise vajadus nii teadusalade kui ka teadlaste ja ühiskonna vahel. 

Hea näide on ülikooli uurimissuundade töölaud, mis hõlbustab koostööpartnerite leidmist enam kui 400 uurimissuuna esindajate seast. Samuti ootavad ees konverentsid, mis toovad kokku eri teadusalade esindajad, et rääkida näiteks tervislikumast linnaruumist, Ida-Virumaa õiglasest üleminekust kestlikumale arenguteele või üldisemalt ühiskonna usalduse küsimustest. Selle kõige kõrval pühendame eraldi tähelepanu ka erialadevaheliseks koostööks tarvilikele võtetele. 

Kaasamine ja koostöö on ühtviisi tähtsad nii teaduses kui ka seadusloomes. Viimasel ajal enim kõneainet pakkunud kliimakindla majanduse seaduse eelnõu on nüüdseks läbinud avaliku tagasisideringi. Kuniks ametnikud sellega tegelevad, võib tegus ja uudishimulik kodanik seada sammud loodusesse ning osaleda mõnes harrastusteaduse projektis, näiteks otsida maatähti, luiteseeni ja soo-maamune, mis annavad mükoloogidele väärt teavet.


Tutvu värske infokirjaga ja selle regulaarseks saamiseks sisesta tellimisvormi oma e-posti aadress.


Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri toob lugejani kestlikkusega seotud teadusuudised, lugemissoovitused ja ürituste info, käsitledes eri teemasid nii looduskeskkonna, ühiskonna, tervise kui ka kultuuri ja keele vaatenurgast. Järgmine infokiri ilmub detsembris.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
TÜ seinakalender - digikoristuskuu

Digikoristuskuu: sel nädalal korrasta oma postkast

Ivar Zekker Chemicumi laboris mulksuvate reoveereaktoritega. Katsereaktorites toimub ravimijääkide- ja lämmastikuärastus biokilekandjatel

Kolloid- ja keskkonnakeemia teadur Ivar Zekker arendab Keenias kestliku reoveepuhastuse võimalusi

Veekaitsemeetmed

Tartu Ülikooli loodusteadlased aitavad parandada Lääne-Eesti veekogude seisundit