Väike-Maarjast pärit Laura Kuusemetsa unistus oli õppida meditsiini ja saada ämmaemandaks. Nüüd on ta TÜ keskkonna mikrobioloogia nooremteadur ja ühtlasi üks Doktorantide Seltsi asutajatest.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 29. aprillist 2. novembrini avatud näitusel räägitakse inimeste igapäevaelu mõjutavatest kliimamuutustest ning nende ulatuslikust mõjust ja tagajärgedest meie keskkonnale ja ühiskonnale.
Doktorantuur pakub võimalust arendada nii seoste loomise ja infotöötluse oskusi kui ka võimet keerukaid projekte juhtida, kriitikast õppida ning selle kõige juures ennastsäästvalt aega planeerida.
Esmaspäeval, 3. veebruaril kell 16.15 Delta õppehoones (Narva mnt 18-2048) toimub loeng meditsiinilisest tehisintellektist. Esinejateks on Dr Frank Ursin ja dr Cristian Timmermann Saksamaalt.
Forte ja Eesti ülikoolide uue rubriigi „Tunne teadlast“ selles osas tutvustab end Tartu Ülikooli robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe, kes on pühendunud inimeste ja robootika koostöö arendamisele.
Teadmussiirdedoktorantuur pakub ettevõttele, ülikoolile ja doktorandile ainulaadset koostöövõimalust. Selle ilmekaks näiteks on Jaan Vihalemm, kes rakendab oma teadustöö tulemusi ettevõttes BiotaTec.