25. veebruaril kl 16.15 peab Tartu Ülikooli gaasfermentatsiooni professor Kaspar Valgepea ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Kuidas jäätmetes peituvaid süsinikoksiide bakterite abil taaskasutada?“
Tartu Ülikooli geoloogia osakonna teadlased kutsuvad kõiki huvilisi osalema uuringus, mis aitab selgitada ebapärlikarbi ja tema peremeeskaladeks oleva lõhe ja forelli seisundi parandamise ja elupaikade taastamise sotsiaal-majanduslikku mõju.
Liivaski sisalduvast ränist on võimalik teha pehmendusmaterjale näiteks lennukiistmetesse. Sellised silikoonvahud on kerged, vastupidavad ja õige koostise korral pärsivad ka mikroobide paljunemist...
F. J. Wiedemanni 2025. aasta riikliku keeleauhinna pälvis Tiit Hennoste pühendunud töö eest eesti keele, kirjanduse ja ajakirjanduse uurimisel ning õpetamisel.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Enam kui 5200-s asukohas tehtud nurmenukuvaatluste tulemused heidavad valgust putuktolmlevate taimede toimetulekule ja kohastumispüüdlustele muutuva kliima ning maakasutuse tingimustes.
Nimekiri ITD-uurimistöö juhenditest, tööriistakastidest, käsiraamatutest ja (teadus)artiklitest. Kõik materjalid on saadaval veebis või Tartu Ülikooli raamatukogus.