Richard Meitern

Lauamänguga „Kajakasaar“ toetatakse merelindude uurimist

Tartu Ülikooli loomaökoloogide loodud merelindude elu käsitlev lauamäng „Kajakasaar“ annab aimu teadlaste värskeimatest uurimistulemustest ning aitab koguda raha merelindude edasiseks uurimiseks. Mängu väljaandmise toetuseks käib Hooandjas kampaania 15. juulini.

Kliimamuutuste ja elupaikade kao tõttu on merelinnud üks ohustatumaid liigirühmi ning nende elu parem tundmine aitab neid ka paremini kaitsta. „Kajakasaare“ mängu töötasid välja merelinde uurivad Tartu Ülikooli teadlased: loomaökoloogia teadur Jeffrey Carbillet ja loomaökoloogia professor Tuul Sepp.

Merelinde uurivad teadlased

Tuul Sepa sõnul annab mäng realistlikult edasi merelindude pesitsuskoloonias toimuvat. „Soovime mänguga suurendada inimeste teadlikkust merelindude elust. Seejuures oleme teemadesse põiminud ka töörühma värskeimad teadustulemused, näiteks tõdemuse, et luige pesa lähedal pesitsemine kaitseb kalakajaka mune kiskluse eest,“ rääkis Sepp. Mäng sisaldab nii strateegia- kui ka õnneelemente ja sobib mängimiseks kogu perele.

Koos lauamänguga antakse välja ka koomiksiraamat „Ma mäletan: kajakatibu kodusaare lugu“. Kui raamat annab võimaluse näha maailma läbi kajakatibu silmade, siis lauamängus saab mängija kehastuda täiskasvanud kalakajakaks, et püüda keskkonnaohtude kiuste saavutada ülim eesmärk – haududa välja täiskurn ehk kolm tibu. Koomiksiraamatu väljaandmist toetab Eesti Teadusagentuur.

Mängu toetuseks käib 15. juulini Hooandja kampaania. Teadlased on mängu väljaandmiseks loonud merelindude uurimist ja merelinnuteadust toetava MTÜ Aves Maris. Mängu müügist saadud tulu kasutatakse merelinnuteaduse arendamiseks ja populariseerimiseks. Mängu illustreeris Eesti Kunstiakadeemia lektor Mark Antonius Puhkan. Loomaökoloogide seltskonnas on mängu katsetatud ja arendatud ligi kaks aastat.

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Eesti vähikeskuse avakoosolekule tulid kokku asutuste esindajad, kes veavad eest Eesti vähiennetuse ja -ravi korraldust

Eesti vähikeskuse koduks saab Tartu Ülikool