Keskusest
Maarja Öpik asub alates 2025. aasta jaanuarist viieks aastaks taimebioloogia teadusajakirja New Phytologist peatoimetaja ametikohale.
Afektiivpsühholoogia kaasprofessor ja heaoluteaduste tippkeskuse juht Andero Uusberg peab interdistsiplinaarset teadustööd ebamugavaks, kuid siiski väärtuslikuks.
Novaatori artikkel „Õhusaaste tekitab lund ja vähendab pilvede hulka“, mis põhineb Velle Tolli juhitud töörühma värskel Science artiklil
Nimekiri ITD koostöö juhenditest, “tööriistakastidest”, käsiraamatutest (kõik saadaval veebis või TÜ raamatukogus) ja (teadus)artiklitest.
Anname huvilisele näppu inter- ja transdistsiplinaarse uurimistöö teekaardi ja praktilised suunised ning kaenlasse tööriistakasti konkreetsete meetoditega, mis on erinevates etappides abiks.
12. veebruaril kl 12.30–17 ootab grandikeskus ülikooli teadlasi esimesele teadusrahastuse teemasid käsitlevale infopäevale ülikooli raamatukokku.
20. novembril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus konverents, mille keskmes on teadusaladevahelise ja -ülese koostöö köögipool.
TÜ on algatanud koostöös Keskkonnaagentuuri ja Eesti Keskkonnauuringute Keskusega projekti, mille eesmärk on suurendada Copernicuse kaugseireprogrammi atmosfääriseire teenuse kasutamist Eestis.
Ägedate ja krooniliste haavandite paranemist võiksid kiirendada rakuvälised maatriksivalgud, mis aitavad inimese rakul kiiremini liikuda ja paljuneda. Oma uurimistööst rääkis Kuku raadio saates „Kuue samba taga“ Viljar Jaks.
Inimeste heaolu ja digitehnoloogia põimuvad nii randmel värisevas pulsikellas kui ka nutitelefoni suhtlusäpis.